Kurucumuz Yücel Seviş'in sektörde edindiği 20 yıllık tecrübesiyle 2016 yılında şahıs firması olarak İzmir'in Torbalı ilçesinde kurulan Yücelen Vinç Makine, hizmetlerinin karşılığında piyasada oluşan müşteri memnuniyeti ve artan üretim talepleri karşısında kurumsal kimlik çalışmalarına adım attı. 2018 yılı itibariyle büyüyen kadrosuyla birlikte sunduğu servis, bakım ve onarım hizmetinin yanı sıra imalat ve montaj projelerini de hayata geçiren Yücelen Vinç ve Makine, İzmir'in Torbalı ilçesi Yazıbaşı Mahallesinde bulunan yeni fabrikasına taşındı.

Sektörde tecrübesini kanıtlamış deneyimli personelleri bünyesine katan Yücelen Vinç; çağdaş, yenilikçi ve değişime açık yönetim anlayışıyla kaliteden ödün vermeden, müşteri taleplerini de değerlendirerek üretim ve diğer faaliyetlerini sürdürüyor.

Yılların vermiş olduğu piyasa tecrübesiyle kısa bir süre içinde dengeli ve talepler doğrultusunda büyümesini gerçekleştiren Yücelen Vinç Makine'nin hedefi, alanında Türk sanayisinde üretimden montaja, servisten bakıma kadar tüm faaliyet alanlarında dinamo görevini üstlenmektir.

Halatlı, zincirli, çift kiriş, monoray, portal ve pergel vinç olarak 0,25 tondan 250 tona kadar değişik çalışma gruplarında, kaldırma yüksekliklerinde, kaldırma hızlarına uygun olarak üretilen vinç sistemlerimiz, çalışma sınıflarına uygun olarak tasarlanan başlık ve köprü gruplarıyla müşterilerimize sunuluyor.

Kısa bir sürede dengeli ve müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda büyümesini gerçekleştiren Yücelen Vinç Makine'nin nihai hedefi; sektöründe Türk Sanayisi'nin üretim, montaj, servis ve bakım alanında bir dinamosu olmaktır. Ortaya koyduğu bu hedef doğrultusunda her zaman kaliteyi ön planda tutarak müşterilerinin hassasiyetini benimseyerek "Yük olanı. Yük Olmayana Çevirmeye" devam edecektir.